Rozwój i innowacje

Adamed otwiera nową linię terapeutyczną w Hiszpanii

31 stycznia 2022

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju oparta na dwóch filarach – innowacyjności oraz ekspansji zagranicznej – sprawiła, że Adamed Pharma, firma farmaceutyczno-biotechnologiczna to dziś znana i międzynarodowa marka, której produkty dostępne są dla pacjentów w 76 krajach na świecie. Jednym z nich jest Hiszpania. Wykorzystując potencjał zarówno samego rynku, jak i portfela Adamed Pharma, firma podjęła strategiczną decyzję o znaczącym poszerzeniu swojej obecności w tym właśnie regionie. Efektem jest rozwój linii kardiologicznej Adamed Cardio.

Adamed Pharma w ramach projektu Adamed Cardio wdraża na rynek hiszpański terapię dla pacjentów z problemami kardiologicznymi. W latach 2022-2025 firma planuje wprowadzić na rynek hiszpański 16 nowych produktów, które zapewnią skuteczne i nowoczesne terapie w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.

"Od lat obserwujemy sukcesywny wzrost sprzedaży produktów Adamed Pharma – zarówno jeśli chodzi o wolumen, jak i wartość. Obecnie działalność zagraniczna stanowi jedną trzecią naszego biznesu, a plany rozwoju zakładają, strategiczny focus i sukcesywne umacnianie oraz rozszerzanie naszej obecności na rynkach poza Polską. Z tego właśnie powodu rynek hiszpański – dziesiąty największy rynek farmaceutyczny na świecie, pozostaje dla nas tak istotny,  wiążemy z nim również bardzo daleko idące plany biznesowe. To priorytetowy kierunek naszej zagranicznej ekspansji w modelu B2C, obok Włoch, Wietnamu, Czech, Słowacji oraz rynków wschodnich z wciąż dużym stopniem ryzyka geopolitycznego, tj.: Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, czy Uzbekistanu" – mówi Sylwia Berdzik-Kalarus Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor ds. Operacji Komercyjnych i Rozwoju Biznesu.

 

Od 2019 roku Adamed Pharma w Hiszpanii sukcesywnie poszerza struktury wsparcia biznesu. Dziś Adamed Laboratorios tworzy ponad 100 osobowy zespół,  w którym  42. Współpracowników to nowo utworzony zespół sieci sprzedażowo-marketingowej linii Adamed Cardio.

"Hiszpania jest piątym największym rynkiem farmaceutycznym w Europie. Rozwój struktur Adamed Laboratorios oraz rozszerzenie portfela produktowego jest największą inwestycją grupy Adamed wśród naszych filii zagranicznych. Jest to dla nas bardzo szczególne wyróżnienie, jak i ogromne zobowiązanie. Naszą ambicją jest pokrycie tej inwestycji ze środków wypracowanych lokalnie przez spółkę Adamed Laboratorios oraz na przestrzeni najbliższych 5-7 lat wejście do pierwszej 50-tki największych firm farmaceutycznych w Hiszpanii w kategorii rynku otwartego Rx" – mówi Marcin Nowak General Manager Adamed Laboratorios S.L.U.

 

Adamed Pharma obecny jest na rynku hiszpańskim od 2009 roku.