Wydarzenia

Adamed i przemysł 4.0 w praktyce

20 października 2020

Czy polskie firmy są gotowe na kolejny etap rewolucji przemysłowej? – odpowiedzi na to pytanie podczas specjalnej debaty zorganizowanej przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną udzielił Bartłomiej Rodawski - Dyrektor Operacyjny Adamed.

W swoim wystąpieniu Bartłomiej Rodawski podkreślił, że Adamed – jeden z inwestorów ŁSSE – od dłuższego czasu wdraża technologie zaliczane do koncepcji industry 4.0. Takie rozwiązania zostaną wprowadzone w planowanej inwestycji w Pabianicach.

Wszelkie rozwiązania i technologie, które są związane z koncepcją przemysłu 4.0 są dla nas istotnym elementem strategii rozwoju. Staramy się ograniczać lub eliminować czynności uciążliwe dla naszych współpracowników. Czyli takie które są powtarzalne, nie są ciekawe. Staramy się je maksymalnie upraszczać, a tam gdzie jest to możliwe automatyzować. Jednocześnie rozwijamy kompetencje naszych współpracowników w kierunku stosowania tych technologii. Celem jest nie tylko zwiększenie skali produkcji ale stworzenie ciekawego, inspirującego i angażującego środowiska pracy dla osób, które zamieszkują Pabianice, Łódź, czy ogólnie województwo łódzkie – powiedział Bartłomiej Rodawski.

Debata odbyła się 15 października i była częścią konferencji dotyczącej wyników rankingu fDi Global Free Zones of the Year ogłaszanego przez fDi Magazine (grupa Financial Times).  Organizatorem dyskusji i zarazem jednym z laureatów tegorocznej edycji plebiscytu była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W najnowszej edycji rankingu fDi Global Free Zones of the Year Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła trzecie miejsce.

Organizatorzy plebiscytu docenili ŁSSE m.in. za zachęcanie przedsiębiorców do innowacji i wdrażanie rozwiązań przemysłu 4.0 – co jest szczególnie widoczne przy planowanej w Pabianicach inwestycji Adamedu.

Adamed jako inwestor ŁSSE jest jednym ze współtwórców tego sukcesu.

Nowsze
Wydarzenia
21 października 2020
Starsze
CSR
20 października 2020