Wydarzenia

Grupa Adamed na spotkaniu „Startupy w Pałacu - Kooperacja” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

9 maja 2018

Celem wydarzenia było stworzenie platformy do nawiązywania relacji biznesowych pomiędzy dojrzałymi przedsiębiorstwami a startupami. Posiadało więc korzyści dla obu stron. Z punktu widzenia Grupy Adamed wiązało się z szansą na poznanie nowych innowacyjnych rozwiązań.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele blisko 40 posiadających znaczące doświadczenie firm (spółek skarbu państwa, firm prywatnych i korporacji o zasięgu międzynarodowym). W spotkaniu uczestniczyły także startupy, z którymi Grupa Adamed nawiązała współpracę w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland będąc partnerem ścieżki Zdrowie. W gronie tym znalazły się Medical Simulation Technologies, DEBN oraz SensoriumLab.

Wykorzystanie wielkiego potencjału, jaki tkwi w polskich przedsiębiorcach i stworzenie dla nich odpowiednich możliwości rozwoju w kraju to ważne zadanie, jakie stoi dzisiaj przed nami – uważa Prezydent RP Andrzej Duda.

 „Startupy w Pałacu” to cykl spotkań mający na celu wsparcie młodych doświadczeniem przedsiębiorstw w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia: „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r. oraz „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r. Podobną rolę pełnią organizowane w Pałacu „Śniadania startupowe”.