Wydarzenia

Adamed na konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2021

14 stycznia 2021

Jak zapewnić bezpieczeństwo lekowe w Polsce? Co zrobić, by pacjenci mieli dostęp do niezbędnych terapii? Jak pandemia wpłynęła na rodzimy rynek farmaceutyczny i jakie wyzwania stoją przed krajowymi producentami leków. To najważniejsze tematy, jakie zostały poruszone podczas panelu „Plan dla bezpieczeństwa lekowego w Polsce”, który był częścią e-konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2021.

Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Adamed, podkreśliła w swoim wystąpieniu, że wybuch pandemii pokazał, jak istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa lekowego w Polsce:

Po wybuchu pandemii firmy farmaceutyczne działające w Polsce, takie jak Adamed, zadeklarowały natychmiast że krajowy rynek będzie dla nas priorytetowy i w pierwszej kolejności będą dostarczać leki Polakom. To było i nadal jest nasze najważniejsze działanie, aby w tych nieprzewidywalnych i niestabilnych warunkach utrzymać ciągłość i bezpieczeństwo produkcji i zapewnić dostępność leków dla pacjentów. Dlatego zwracamy się do Ministerstwa Zdrowia, aby pomogło nam utrzymać względną stabilność tych działań i odroczyło tegoroczne negocjacje o co najmniej rok.

W dyskusji wzięli udział także m.in. przedstawiciele Sejmowej Komisji Zdrowia, Senackiej Komisji Zdrowia, firmy IQVIA oraz Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia jest organizowana od 10 lat. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 13-15 stycznia i z racji trwającej pandemii wszystkie dyskusje i spotkania są prowadzone online.

Nowsze
Rozwój i innowacje
2 lutego 2021
Starsze
Komunikaty
9 grudnia 2020