CSR

Mistrzowskie tytuły teamu kolarskiego Grupy Adamed

11 czerwca 2012

Wzięła w nich udział drużyna reprezentująca Grupę Adamed, której przedstawiciele: Marian Omiotek, Krzysztof Mainert, Piotr Maranda, Tomasz Michalski oraz Adam Semak w nowych strojach z logo Adamedu, zdobyli w sumie 3 tytuły mistrzowskie.
W zawodach udział wzięło łącznie około 100 zawodników, w tym 10 kobiet. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca, z licznymi stromymi podjazdami, co spowodowało selekcję wśród zawodników – dziesięciu z nich nie dojechało do mety, rezygnując z ukończenia wyścigu. Najlepsi kolarze przejechali tę trudną trasę z szybkością blisko 40 km/h. Wśród nich byli także zawodnicy Grupy Adamed. Marian Omiotek, kapitan drużyny, startując ze startu wspólnego, był bezkonkurencyjny. Odjechał od grupy tuż po starcie i po samotnej jeździe przez 67 km i 1h 53 min zmagań z trasą i słabościami, z ponad czterominutową przewagą nad grupą, zdobył Mistrzostwo Polski, a następnie wicemistrzostwo w jeździe indywidualnej na czas.
Podobnie jak w ubiegłych latach został wyłoniony Mistrz Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów oraz mistrz w kategorii: Student-przyszły lekarz. W kategorii open mogli startować wszyscy inni pracownicy służby zdrowia. Na zawody przybyli uczestnicy w gronie rodzin i przyjaciół.
Marian Omiotek, kapitan teamu:Cieszę się z naszych rezultatów, tym bardziej, że po raz pierwszy udało nam się zebrać taką drużynę, a dzięki nowym strojom mogliśmy zaprezentować się jako zgrany i rozpoznawalny team. Przygotowania do zawodów rozpoczęliśmy na długo przed ich rozpoczęciem. Mamy nadzieję, że ten rezultat przyczyni się do rozpropagowania idei kolarstwa w Grupie Adamed i sprawi, że w przyszłym roku nasza drużyna powiększy się o kolejne osoby.

Sukcesy odnieśli także pozostali członkowie naszej drużyny. Krzysztof Mainert zdobył wicemistrzostwo Polski, a Piotr Maranda – V miejsce, w wyścigu ze startu wspólnego. Tomasz Michalski i Adam Semak, którzy startowali w jeździe indywidualnej na czas zdobyli odpowiednio IV i V miejsce.

Nowsze
Nagrody i wyróżnienia
25 czerwca 2012
Starsze
Nagrody i wyróżnienia
4 czerwca 2012