Nagrody i wyróżnienia

Adamed z certyfikatem PracoDawca Zdrowia

28 lutego 2019

Certyfikat otrzymany przez Adamed jest wynikiem rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”, organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Projekt ten został stworzony z myślą o pracownikach, a jego misją jest promocja zdrowia w miejscu pracy oraz zachęcanie do badań profilaktycznych, szczególnie pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych. W imieniu Adamedu, certyfikat odebrała Agnieszka Skoroszewska-Zdziech, Dyrektor ds. Wynagrodzeń i Benefitów. O certyfikat ubiegać się mogły firmy i instytucje dbające o pracowników oraz wdrażające z sukcesem programy prozdrowotne. Kapituła, w skład której wchodzili eksperci z zakresu medycyny, promocji praktyk zdrowotnych oraz przedstawiciele środowisk pracowniczych, przeanalizowała wszystkie wnioski, wybierając 17 najlepszych.

Adamed jako polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna ze szczególną troską dba o zdrowie swoich Współpracowników, zapewniając m.in.: prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników i ich rodzin,  grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do wypoczynku dla pracowników i rodzin, karty MultiSport. Adamed stworzył też wewnątrz organizacji Program Promocji Zdrowia, w skład którego wchodzą programy Zdrowie na 5 oraz Fun,Run&more, obejmujący dofinansowanie aktywności sportowych pracowników (wynajem sali, finansowanie udziału w biegach, konkursy sportowe, firmowa grupa promująca ruch i zdrowe odżywianie itp.).