Komunikaty

Nowy członek Zarządu Adamed Pharma

29 września 2020

Miło nam poinformować, że do Zarządu Adamed Pharma dołączyła Magdalena Tomaszewska, która pełni funkcję Dyrektora Operacji Biznesowych Adamedu. Z branżą farmaceutyczną związana jest od ponad 25 lat. Doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą, pracując w globalnych firmach farmaceutycznych, zarówno w segmencie leków innowacyjnych, jak i generycznych.

Magdalena Tomaszewska w Adamedzie jest współodpowiedzialna za kształtowanie i realizację globalnej strategii Adamed oraz za skuteczną adaptację Firmy do zmieniającego się otoczenia. Zarządza m.in. obszarami marketingu, sprzedaży, dystrybucji – w Polsce i na rynkach międzynarodowych.

Magdalena Tomaszewska to absolwentka farmacji na Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny) oraz studiów MBA w International School of Management w Warszawie (obecnie Akademia Leona Koźmińskiego). Posiada specjalizację pierwszego stopnia z analityki klinicznej. W trakcie swojej kariery ukończyła szereg programów szkoleniowych w Europie i USA – w zakresie zarządzania, planowania strategicznego oraz finansów.

W latach 2005-2010 pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Ratiopharm w Polsce. W okresie 2010-2017 związana była z Glenmark Pharmaceuticals, gdzie pracowała w strukturach międzynarodowych, początkowo zarządzając działaniami firmy na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, a następnie - całej Europy, Rosji, CIS, Azji i Ameryki Południowej. Po powrocie do Polski, w 2017 roku związała się z PGF SA jako Prezes Zarządu i CEO spółki.