CSR

Adamed sponsorem głównym III Biegu Orła

7 listopada 2018

W biegu wzięło udział blisko 250 osób. Autorem pomysłu Biegu Orła jest Marek Dobrowolski, miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego.

W kategorii mężczyzn pierwszą lokatę zdobył Piotr Cypryański z drużyny Adamedu, natomiast
w kategorii kobiet na pierwszym miejscu znalazła się Justyna Kostrzewska z Adidas Runners Warsaw.

Gośćmi honorowymi „ADAMED – III  Biegu Orła” byli Patrycja Bereznowska, mistrzyni i rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, rekordzistka świata w biegu 48-godzinnym, zwyciężczyni legendarnego Spartatlonu – biegu z Aten do Sparty oraz rekordzistka trasy kobiet, a także Grzegorz Targoński, olimpijczyk z Atlanty w łucznictwie. 

„ADAMED – III Bieg Orła“ był sposobem na wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także na przypomnienie historii przedwojennego Pomnika Orła w Czosnowie, który powstał z inicjatywy lokalnej społeczności w 1928 r. W trakcie II wojny światowej został on doszczętnie zniszczony. Do jego odbudowy posłużyło zdjęcie z 1928 r., a ponowne odsłonięcie pomnika odbyło się 24 października br.

„ADAMED – III Bieg Orła“ obejmował:

  • 1928 m – dystans upamiętniający rok odsłonięcia przedwojennego Pomnika Orła w Czosnowie; skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, biegaczy, chodziarzy oraz osób uprawiających nordic walking
  • 5000 m – bieg klasyfikowany dla kobiet i mężczyzn powyżej 12 roku życia.