Wydarzenia

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz na III Kongresie Polskiego Kapitału

13 grudnia 2018

Jak powiedziała w trakcie spotkania: Internacjonalizacja jest w obecnym świecie koniecznością, ale jednocześnie i ogromnym wyzwaniem. Niewątpliwie to bardzo trudny do realizacji obszar biznesowy, który wymaga od przedsiębiorców w Polsce podejmowania dużego ryzyka. Na międzynarodowych rynkach konkurujemy obecnie z globalnymi graczami.

Adamed konsekwentnie realizuje strategię globalizacji – po przejęciu pakietu większościowego jednej z najszybciej rosnącej lokalnej firmy farmaceutycznej w Wietnamie oraz otwarciu przedstawicielstw w Hiszpanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie w nadchodzącym roku planowane jest otwarcie kolejnych przedstawicielstw w Europie.

Małgorzata Adamkiewicz dodała: sprzedajemy nasze produkty na świecie w dwóch modelach biznesowych: w modelu licencjonowania do naszych partnerów biznesowych, jednocześnie własność intelektualna tych produktów pozostaje w Polsce oraz w modelu budowania własnych struktur sprzedażowo- marketingowych kreując jednocześnie markę Adamed w kolejnych krajach.

W dyskusji moderowanej przez Jacka Poświatę,  partnera Bain&Company wzięli również udział: Bartosz Gonczarek, współtwórca Explain Everything; Adam Góral, założyciel i prezes zarządu Asseco; Paweł Szataniak, założyciel Wielton.      

Kongres Polskiego Kapitału to spotkanie służące wymianie doświadczeń właścicieli i menedżerów dużych polskich przedsiębiorstw organizowane przez redakcję magazynu „Forbes”.