Wydarzenia

Adamed na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

15 czerwca 2021

Adamed aktywnie uczestniczył w VI edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC – Health Challenges Congress), odbywającym się hybrydowo w dniach 14-16 czerwca. Przedstawiciele firmy wzięli udział w panelach dotyczących m.in. bezpieczeństwa lekowego, funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego w dobie pandemii oraz innowacyjności polskiego sektora medycznego.

COVID-19 był i nadal jest wielkim sprawdzianem dla wielu branż - pandemia pokazała, jak ważne jest posiadanie silnego krajowego przemysłu farmaceutycznego i nieprzerwalny dostęp do bezpiecznych terapii. Polskie firmy stanęły więc przed wielkim wyzwaniem – zapewnieniu bezpieczeństwa milionom pacjentów oraz zapobieganiu brakom leków w aptekach.  Pandemia jednak się nie skończyła, a w tych niestabilnych i nieprzewidywalnych warunkach, tym bardziej widać jak bardzo potrzebne są rozwiązania sprzyjające utrzymaniu ciągłości i bezpieczeństwa produkcji leków.

- Mamy w Polsce bardzo dobrą podstawę, żeby dalej rozwijać przemysł farmaceutyczny, który może stać się kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki. Potrzebujemy stałego dialogu ze stroną rządową – wszystkie rozwiązania powinny być wypracowywane wspólnie w gronie interesariuszy tak, aby zbudować odporność krajowej branży farmaceutycznej na przyszłe wyzwania - mówiła Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, podczas panelu „Przemysł farmaceutyczny”.

Tematem drugiej debaty z udziałem Katarzyny Dubno była polityka lekowa. Prelegenci dyskutowali m.in. o Funduszu Medycznym, o tym, jak pandemia wpłynęła na wielkość i strukturę wydatków refundacyjnych. Katarzyna Dubno odniosła się m.in. do zapowiadanej nowelizacji ustawy refundacyjnej oraz ewolucji samego systemu refundacyjnego.

- Bardzo nam zależy, żeby Ministerstwo Zdrowia podchodziło do krajowych firm jako do producentów, a nie do poszczególnych produktów. Żeby właśnie w ten sposób były negocjowane i przyznawane refundacje dla leków. Chodzi o spojrzenie holistyczne na portfolio producenta, jego wartość, inwestycje w produkcję i R&D oraz w jaki sposób zapewnia bezpieczeństwo lekowe – mówiła podczas panelu. 

Pomagamy rozwijać się startupom

Adamed od wielu lat uczestniczy w szeregu programów akceleracyjnych dla początkujących firm oraz wspiera startupy na wszystkich etapach rozwoju biznesu. W pierwszym dniu VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych w firmie Adamed, wziął udział w panelu towarzyszącym finałowym prezentacjom III Konkursu Start-Up-Med oraz znalazł się w gronie jego jurorów. Podczas sesji odbyła się prezentacja dziesięciu finalistów. Zgłoszone projekty zostały ocenione przez Jury, które nagrodziło najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jaki i systemu ochrony zdrowia. W wyniku glosowania zwycięzcą tegorocznego konkursu Start-Up-Med została spółka Innomus za projekt trenażera chodu.

Nowsze
Nagrody i wyróżnienia
25 czerwca 2021
Starsze
Nagrody i wyróżnienia
11 czerwca 2021