CSR

ADAMED SmartUP odkrywa tajemnice DNA

18 maja 2015

Z okazji obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej, 15 i 16 maja na terenie Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny pod hasłem „Od mikro do makro”. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się przedstawiciele programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, którzy przygotowali dla gości szereg atrakcji w myśl idei „Odkrywamy tajemnice DNA”.

Pierwszego dnia pikniku odbył się wykład doktora Takao Ishikawy, wykładowcy ADAMED SmartUP, który w swoim wystąpieniu przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z budową DNA, odczytywaniem kodu genetycznego oraz jego wykorzystaniu z zachowaniem przepisów prawa. W wykładzie wzięli udział słuchacze z warszawskich liceów i gimnazjów.

W sobotę, 16 maja, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej powstało miasteczko naukowe, a w nim – stoisko ADAMED SmartUP. Tam na gości czekał zestaw do samodzielnej izolacji DNA z komórek pobranych z policzka. Po odpowiednim zabezpieczeniu materiału genetycznego uczestnicy mogli zamknąć DNA w specjalnym naszyjniku i zabrać je do domu. Stoisko programu ADAMED SmartUP cieszyło się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych pasjonatów nauki przez cały dzień.