Nagrody i wyróżnienia

Adamed Pharma wyróżniony nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP podczas XIX edycji tego prestiżowego wydarzenia

5 listopada 2021

Firma Adamed znalazła się wśród przedsiębiorstw nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii „Narodowy Sukces”. To wyróżnienie z wieloletnią tradycją, które promuje podmioty budujące pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej i są przykładem najlepszych praktyk globalnej ekspansji krajowego know-how i innowacji.

4 listopada br. podczas uroczystej gali w Rzeszowie, po raz dziewiętnasty wręczone zostały Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. W gronie nominowanych w kategorii „Narodowy Sukces” znalazła się firma Adamed Pharma zgłoszona przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii. Nominację odebrał Maciej Adamkiewicz, współwłaściciel Adamedu. Obecność Adamedu wśród elitarnego grona nominowanych, dowodzi kluczowej roli firmy na mapie gospodarczej Polski. Jest także wyrazem docenienia odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Adamedu oraz wiodącej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa lekowego kraju.

Adamed jest rodzinną firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Założona 35 lat temu dziś zatrudnia 2200 współpracowników, posiada 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie. Filarami rozwoju firmy są inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje, a także ekspansja międzynarodowa. Adamed prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna firmy jest chroniona prawie 200 patentami w większości krajów na świecie, a w swoim portfolio ma ponad 500 produktów. Każdego roku firma produkuje ponad 2,3 miliarda tabletek sprzedawanych na 76 rynkach na świecie. Zapewnia bezpieczeństwo lekowe milionom pacjentów w Polsce i wielu innych krajach. Przyczynia się do rozwoju nie tylko krajowego rynku farmaceutycznego, ale również – ze względu na skalę przedsiębiorstwa – całej polskiej gospodarki.

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP są przyznawane raz do roku. Do XIX  edycji organizacje gospodarcze i samorządowe zgłosiły 200 instytucji. Nominacje Kapituły pod przewodnictwem prof. dr hab. Krzysztofa Opolskiego, otrzymało 21 przedsiębiorstw w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna i dwóch specjalnych: Badania + Rozwój, STARTUP_PL.