CSR

Podsumowanie akcji #WszyscyDoWioseł 2017– zebrano środki na karetkę dla CZD

9 lutego 2018

Zadaniem drużyn biorących udział w akcji #WszyscyDoWioseł 2017 było „przepłynięcie” dystansu długości Wisły, czyli 1047 km. W ciągu 12 godzin, od 10:00 do 22:00 na ergometrach wioślarskich pokonano 1317,7 km. W akcji udział wzięli między innymi piłkarze, koszykarze i delegacja zarządu Legii Warszawa, kibice, przedstawiciele sekcji Legii, gwiazdy sportu, w tym medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, czołowi dziennikarze sportowi, aktorzy, przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia. Czynny udział w zmaganiach mieli także współpracownicy Grupy Adamed, którzy uzyskali wynik 13 000 metrów. 

Dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup karetki, której koszt wynosi 341 000 zł. Już niebawem nowy samochód stanie się częścią wyposażenie Centrum Zdrowia Dziecka, służącą najmłodszym pacjentom.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali pediatrycznych w całej Polsce. W tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Karetki używane do przewozu chorych i niepełnosprawnych pokonują rocznie ponad 800 tys. km., przez co ulegają coraz częstszym awariom.