Rozwój i innowacje

Adamed po raz piąty partnerem konkursu „Orzeł Innowacji”

1 października 2021

28  września br. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Orzeł Innowacji”, którego organizatorem jest redakcja dziennika „Rzeczpospolita”. Firma Adamed jest partnerem projektu od pięciu lat. W kapitule konkursu zasiada Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych.

Pandemia stała się impulsem do zmiany sposobu myślenia o innowacjach. Uświadomiła wielu firmom, że poszukiwanie nowych rozwiązań jest kluczowe dla utrzymania i rozwoju działalności. W efekcie w ostatnim roku nastąpiło wyraźne przyspieszenie wdrażania innowacji w zakresie cyfryzacji usług i procesów. W VII edycji konkursu redakcja „Rzeczpospolitej” nagrodziła najbardziej innowacyjne firmy i rozwiązania w polskiej gospodarce. W tym roku liczył się walor użyteczności danego projektu. Jury poszukiwała innowacji, które zmieniają edukację, ochronę zdrowia, wprowadzają ekologiczne rozwiązania m.in. do handlu, logistyki czy budownictwa. Zwycięzcy zostali wyłonieni w sześciu kategoriach jak: start-up z potencjałem Polska–świat, najlepsze rozwiązanie technologiczne czy rozwiązanie dla dobra wspólnego.

- W tym roku pojawiło się wiele ciekawych projektów z różnych branż. Różnorodność projektów może być inspiracją dla innych. Warto podkreślić, że w dziedzinie technologii medycznych nagrodzony został zestaw do identyfikacji SARS-CoV-2 w jednej reakcji czy aplikacja oferująca dostęp do certyfikowanych terapeutów dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, także jako konsekwencji COVID-19. – powiedział Marcin Szczeciński.

Więcej informacji o nagrodzonych projektach można znaleźć na stronie: https://orzelinnowacjistartup.rp.pl