CSR

Adamed uczestnikiem konferencji „CSR w praktyce”

20 października 2021

Przemysł farmaceutyczny to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Jej wpływ na otoczenie jest wielowymiarowy – to nie tylko oddziaływanie ekonomiczne, ale również społeczne, czy na środowisko naturalne.

Pierwsza edycja konferencji poświęcona była pięciu Celom Zrównoważonego Rozwoju UN. Program wydarzenia składał z czterech bloków tematycznych. Jednym z nich był odpowiedzialny biznes prezentujący różne branże i ich działania z zakresu ESG (Environmental, Social and Governance/Środowisko, Społeczna odpowiedzialność, Ład korporacyjny).Przedstawicielka Adameduprzybliżyła perspektywę branży farmaceutycznej –poruszane były tematy dot. łańcucha dostaw, innowacyjności w kontekście wyzwań klimatycznych oraz działań społecznych.

- Firma farmaceutyczna z natury rzeczy pracuje nad innowacjami. Zdecydowanie takie podejście przydaje się również w wypracowywaniu działań z zakresu ESG -– mindset ustawiony na poszukiwanie rozwiązań, często nieoczywistych. Na pewno pomaga też w podejściu do tych kwestii otwartość i współpraca. Zarówno w tematach środowiskowych jak i społecznych współpracujemy z ekspertami, ośrodkami akademickimi, by wypracowywać jak najlepsze rozwiązania. Społeczeństwo patrzy na biznes nie tylko przez pryzmat produktu czy usługi, jaką on dostarcza, ale także w jaki sposób to robi. – powiedziała Martyna Strupczewska.

Konferencja „CSR w praktyce” to wydarzenie, na którym spotkali się praktycy CSR, pracownicy działów PR i marketingu oraz przedstawiciel NGO. Wydarzenie jest inicjatywą Grupy MTP przy wsparciu partnerów merytorycznych CSR Consulting, United Global Compact Network Poland, Akademii Leona Koźmińskiego oraz firmy Deloitte.

Nowsze
Wydarzenia
21 października 2021
Starsze
Komunikaty
15 października 2021