Nagrody i wyróżnienia

Program „Wspierająca Szkoła” wyróżniony w konkursie „Innowator ESG 2023”

18 grudnia 2023

Program „Wspierająca Szkoła” realizowany we współpracy z Fundacją Adamed został wyróżniony w konkursie „Innowator ESG 2023” w kategorii: „S” – Innowacja w obszarze społecznym. Adamed Pharma jest partnerem programu.

Konkurs „Innowator ESG 2023” ma na celu wyróżnienie projektów, organizacji i przedsiębiorstw, które aktywnie przyczyniają się do tworzenia bardziej zrównoważonego i etycznego biznesu. W tym roku organizatorzy odnotowali rekordową liczbę zgłoszonych projektów. Łącznie w czterech kategoriach, do konkursu zgłoszonych zostało aż 141 projektów. W kategorii: „S” – Innowacja w obszarze społecznym - kapituła konkursu wyróżniła program „Wspierająca Szkoła”.

Adamed Pharma, jako partner projektu wraz z Fundacją Adamed, nawiązał współpracę z wiodącymi ekspertami z dziedziny zdrowia psychicznego, działającymi w ramach serwisu Życie warte jest rozmowy. Dzięki temu partnerstwu, z początkiem nowego roku szkolnego 2023/2024, Fundacja Adamed uruchomiła pilotaż nagrodzonego programu "Wspierająca Szkoła".

- Program „Wspierająca Szkoła” jest dla nas priorytetem w ramach działań ESG Adamed Pharma w obszarze „S”. Celem programu jest profilaktyka zachowań samobójczych, dostarczenie wiedzy nauczycielom, rodzicom oraz grupie rówieśniczej. Program edukuje, jak być wsparciem dla młodych osób w kryzysie, gdzie szukać pomocy i jak jej udzielać. W Adamed Pharma, odpowiedzialność rozumiemy w sposób szeroki i kompleksowy. Do kwestii zdrowia podchodzimy w sposób holistyczny, dlatego wspólnie z ekspertami merytorycznymi stworzyliśmy program "Wspierająca Szkoła", aby skutecznie wesprzeć uczniów oraz ich najbliższe otoczenie w obszarze zdrowia psychicznego – mówiła Agnieszka Rejer-Mellin, Kierownik Zespołu Komunikacji Zewnętrznej i Zaangażowania Społecznego, Adamed Pharma odbierając wyróżnienie podczas gali.

„Wspierająca Szkoła” to pierwszy w Polsce kompleksowy program dotyczący zapobiegania zachowaniom samobójczym wśród dzieci i młodzieży. Jest to program skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W jego ramach nauczyciele, pedagodzy, rodzice oraz uczniowie budują stosowną wiedzę i umiejętności, a także otrzymują odpowiednie narzędzia, by dbać o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. Udział w programie i jego ukończenie w całości wieńczy przyznanie certyfikatu „Wspierająca Szkoła”. Inicjatywa zyskała patronat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

 

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali Innowatorów ESG 2023, która odbyła się 7 grudnia w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie ESG.