Wydarzenia

Ruszyła pierwsza przychodnia telemedyczna Medivio

9 września 2016

Współczesna medycyna to nie tylko nowoczesne leki, ale również szybki kontakt z pacjentem i właściwa diagnoza, z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i nowych form komunikacji. Odpowiedzią na potrzeby lekarzy i ich pacjentów jest platforma telemedyczna Medivio, stworzona przez Silvermedia, lidera rozwiązań IT w obszarze telemedycyny w Polsce, przy współpracy partnera strategicznego Grupy Adamed, polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej.

Pierwsza na polskim rynku certyfikowana przychodnia telemedyczna Medivio umożliwia zdalną komunikację lekarza z jego pacjentem, z dowolnego miejsca na świecie oraz postawienie diagnozy, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. Dzięki Medivio, pacjenci i lekarze otrzymali szybki i bezpieczny dostęp do dokumentacji medycznej i wyników badań diagnostycznych. Narzędzie pomaga pacjentom kontrolować regularne przyjmowanie leków, prowadzić dzienniczki badań pomiarowych oraz integruje się z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi, np. ciśnieniomierzami czy EKG, usprawniając tym samym proces terapeutyczny. Platforma oferuje pacjentom również olbrzymie zasoby profesjonalnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez lekarzy specjalistów. Dla lekarzy Medivio to także szansa na istotną optymalizację swojego czasu pracy, zdalne przeprowadzanie telekonsultacji ze swoimi pacjentami oraz możliwość uczestnictwa w mobilnej i stacjonarnej edukacji medycznej za pośrednictwem Telemedycznych Centrów Edukacyjnych Medivio.

Platforma telemedyczna Medivio jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy 2A, spełniającym rygorystyczne standardy jakościowe, określone w ustawie z 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 876, tekst jedn.) Najwyższa jakość platformy została poparta certyfikacją ISO 13485 oraz badaniami klinicznymi.
Dzięki Medivio, pierwszej certyfikowanej przychodni telemedycznej, z której można korzystać także na smartfonie czy tablecie, pacjenci mogą w prosty sposób, w dowolnym miejscu i czasie dbać o swoje zdrowie. Lekarze natomiast otrzymali możliwość wprowadzenia swojego gabinetu w erę mobilności, na co od dawna czekali zarówno oni sami, jak i ich pacjenci, w szczególności ci najbardziej aktywni zawodowo oraz mieszkający z dala od specjalistycznych placówek leczniczych czy diagnostycznych.

Medivio, dzięki bieżącemu monitoringowi stanu zdrowia i nadzorowi nad przyjmowaniem leków przez osoby przewlekle chore, elastycznemu dostępowi do dokumentacji medycznej oraz telekonsultacjom zapewnia skuteczniejszą terapię, tym samym ma swój udział w zmniejszeniu liczby tradycyjnych kontaktów z placówkami ochrony zdrowia oraz w redukcji liczby hospitalizacji.

Medivio, eliminując kolejki w podmiotach leczniczych, jest skutecznym środkiem na racjonalizację wydatków oraz redukcję kosztów w ochronie zdrowia. Medivio odpowiada więc zarówno na współczesne wyzwania medycyny, jak i wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju na kolejne lata.

Po raz pierwszy funkcjonalności platformy telemedycznej Medivio zostały zaprezentowane 8 września br. na Forum Ekonomicznym w Krynicy, podczas panelu „Optymalizacja systemu opieki zdrowotnej w Polsce”.