CSR

Grupa Adamed z wizytą w XIV Liceum im. S. Staszica

15 stycznia 2015

 Grupa Adamed dofinansowała rozbudowę laboratorium chemicznego oraz wsparła organizację letnich warsztatów informatyczno – chemicznych.

Na zaproszenie XIV Liceum im. S. Staszica w Warszawie, Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Adamed oraz Anna Kosińska, Project Manager programu ADAMED SmartUP wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu, podczas którego młodzież szkolna podziękowała firmie za wsparcie działalności chemicznego koła naukowego. Grupa Adamed przyczyniła się bowiem do rozbudowy laboratorium chemicznego oraz wsparła finansowo i merytorycznie organizację letnich warsztatów informatyczno-chemicznych. Uroczyste wręczenie nagrody w imieniu całej szkoły i uczniów odbyło się 14 stycznia br.

Po części oficjalnej, uczniowie zadawali Przedstawicielom firmy szereg pytań związanych z procesem opracowywania leków, działalnością Grupy Adamed czy pozycją Polski na arenie międzynarodowej w kontekście chemii. Maturzystów interesowały również perspektywy rozwoju zawodowego w tej dziedzinie nauki.

Odpowiadając na pytania uczniów, Maciej Adamkiewicz zwrócił uwagę m.in. na wyzwania stojące przed chemikami w kontekście ochrony zdrowia. Jak mówił:  - Z uwagi na szereg wymogów unijnych, Polska będzie musiała wzmocnić działania związane z ochroną środowiska naturalnego, a także stawić czoła konieczności wycofania z obiegu wielu substancji i zastąpieniu ich innymi. Proces ten stanowi jednak bardzo dużą szansę do opracowywania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

Anna Kosińska opowiedziała z kolei o działalności powołanej w lipcu Fundacji Grupy Adamed i jej pierwszym projekcie – programie ADAMED SmartUP. W kuluarowych rozmowach uczniowie rozmawiali o postępach w grze rekrutacyjnej, jak również o swoich planach związanych z rozwojem naukowym.