Wydarzenia

Adamed w Karpaczu

13 września 2021

W erze globalizacji i ekspansji międzynarodowej kluczowe wydaje się pytanie co robić, aby polskie marki nie tylko wchodziły na zagraniczne rynki, ale też umacniały swoją pozycję oraz budowały silne brandy. Do realizacji tych celów potrzebna jest odpowiednia i skuteczna strategia, która sprosta międzynarodowej konkurencji. Budowanie przewagi konkurencyjnej opiera się w dużej mierze na innowacyjnych rozwiązaniach, a te powinny wpisywać się w potrzeby i wyzwania współczesnego świata.

Karolina Czekaj, Dyrektor ds. Finansów Korporacyjnych i Inwestycji Adamed, uczestniczyła w panelu „Made in Poland” - potencjał marki polskiej na rynku międzynarodowym.

- Musimy szukać nowych przewag konkurencyjnych, by być silną międzynarodową marką. Musimy myśleć długofalowo i perspektywicznie, być kilka kroków przed rynkiem.– powiedziała Karolina Czekaj.

Pandemia pokazała nam wszystkim jak istotne jest bezpieczeństwo lekowe. Podczas panelu „Ile kosztuje bezpieczeństwo zdrowotne?” Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Adamed,przypomniała, że krajowe firmy farmaceutyczne udowodniły podczas pandemii, że są godnym zaufania partnerem bezpieczeństwa lekowego. Podkreśliła również, że należy wzmacniać współpracę pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a branżą, by móc odpowiedzieć na wyzwania, które obecnie stoją przed systemem ochrony zdrowia.

Konieczne jest utrzymanie stałego dialogu z resortem zdrowia- co bardzo cenimy - aby wspólnie ustalać priorytety oraz wypracowywać rozwiązania, bo produkcja leków w Polsce nie jest i nie będzie tańsza niż w Azji. I to jest właśnie koszt bezpieczeństwa lekowego.– powiedziała Katrzyna Dubno.

Forum Ekonomiczne jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której dyskutuje się o perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów oraz przedstawia się konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Wydarzenie odbywa  od 1992 roku co roku we wrześniu.