Rozwój i innowacje

Adamed poszukuje startupów

2 lutego 2021

Adamed podzieli się wiedzą i doświadczeniem swoich ekspertów z innowacyjnymi przedsiębiorstwami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczącymi w Programie Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF).

1 lutego 2021 r. ruszył nabór do piątej wiosennej edycji prestiżowego programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum CEE, którego Partnerem Głównym jest polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed. Adamed już od wielu lat uczestniczy w szeregu programów akceleracyjnych dla początkujących firm oraz startupów, przyjmując rolę partnera wspierającego projekty z szeroko rozumianego obszaru zdrowia.

- Oferujemy zainteresowanym zespołom m.in. możliwość wykonania badań z wykorzystaniem unikatowej infrastruktury laboratoryjnej. Przykładowo, w jednej z wcześniejszych edycji programu wykonaliśmy dla startupu eksperymenty mające na celu ocenę powinowactwa zaprojektowanych cząsteczek do celu molekularnego techniką SPR (powierzchniowy rezonans plazmonowy) oraz analizę ich struktury drugorzędowej spektrometrem CD (dichroizm kołowy). Dla zespołu wynik badań może stanowić długo wyczekiwaną walidację technologii czy sugestię co do dalszego kierunku rozwoju projektu, a dla nas to ważny argument co do dalszego zaangażowania w przedsięwzięcie – mówi Marcin Szczeciński, kierownik ds. inwestycji kapitałowych w Adamedzie.

 

MITEF - szansa dla startupów

Bieżąca edycja MITEF skierowana jest do przedsiębiorstw naukowo-technologicznych działających w obszarach zdrowia, nowej energetyki, przemysłu 4.0, technologii finansowych i ubezpieczeniowych (fintech & insurtech), zrównoważonego rozwoju, technologii marketingowych (martech) i inteligentnego miasta (smart city).

Przedsiębiorcy, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji, przez kilka miesięcy będą ściśle współpracować z polskimi i międzynarodowymi mentorami nad rozwojem modeli biznesowych swoich firm. Pięć najwyżej ocenionych startupów otrzyma zaproszenie na intensywny cykl szkoleniowy MIT Enterprise Forum CEE Bootcamp, który odbędzie się w Bostonie (USA). Od pierwszej rundy akceleracji w 2016 roku, ze wsparcia MIT EF CEE skorzystało już ponad 170 startupów.

Aplikacje można składać do 28 marca 2021 r. za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org.