Wydarzenia

Adamed wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora zdrowia na rynku hiszpańskim

19 września 2022

Po sukcesie pierwszej edycji, akcelerator biznesu AcexHealth ponownie zaprosił do współpracy firmy z Andaluzji. Wśród nich są startupy i inne dynamicznie rozwijające się innowacyjne podmioty z sektora ochrony zdrowia. W tym roku partnerem programu jest firma Adamed Pharma, która od lat obecna jest na rynku hiszpańskim.

Zwieńczeniem pierwszej edycjiprogramu akceleracyjnego było rozdanie nagród AcexHealth Awards, które odbyło się we wrześniuw Hiszpanii. Wyróżnione zostały trzy najlepsze firmy działające w obszarze ochrony zdrowia z regionu Andaluzji. Zostaną one już niebawem objęte pakietem dofinansowania oraz możliwością wyjazdu do Bostonu, gdzie będą mogły poznać najbardziej innowacyjne ośrodki na świecie.15 września odbyła się inauguracja II edycjiprogramu akceleracyjnego oferującego m.in.mentoring dla 10firm. Program potrwa od września 2022 do lutego 2023 roku.

Andaluzja to siedziba dla około 14,4% z wszystkich firm biotechnologicznych w kraju. Jest tym samym trzecim największym regionem działalności biotechnologicznej w Hiszpanii, z ponad 110 firmami w tym sektorze.

Innowacja w DNA

Adamed od lat wspiera rozwój startupów i programów akceleracyjnych. Od 2015 roku aktywnie działa specjalny zespół do współpracy ze środowiskiem młodych firm technologicznych – Adamed Technology.Poza działaniami dotyczącymi finansowania udziałowego, jego zadaniem jest wspomaganie startupów przy stawianiu pierwszych kroków w tworzeniu nowych produktów, usług oraz rozwijaniu działalności komercyjnej.