Wydarzenia

Pandemia Covid-19 – kampania edukacyjna Fundacji Adamed

24 października 2020

Trwa pandemia Covid-19. Zmarło już ponad milion osób na całym świecie. Druga fala pandemii przybiera na sile, a my musimy szczególnie zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo naszych rodzin. Kluczowa w tym momencie jest szeroka i powszechna edukacja o profilaktyce.

Dlatego Fundacja Adamed uruchomiła kampanię edukacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości zagrożenia koronawirusem oraz sposobów, w jakie można się chronić przed zakażeniem. Kampania rozpoczęła się w sobotę 24 października. Filmy i materiały edukacyjne, przygotowane na potrzeby kampanii, będą szeroko dystrybuowane poprzez różnorodne kanały komunikacji – telewizję, radio, portale internetowe oraz media społecznościowe (poniżej film edukacyjny).

COVID-19 jest szczególnie groźny dla osób starszych i tych obciążonych chorobami współistniejącymi, o mocno obniżonej odporności. Ale zachorować mogą nawet osoby młode – coraz częściej występują u nich przypadki śmiertelne i ciężkie objawy chorobowe. 

Przestrzeganie zasad to najskuteczniejszy sposób ochronienia się przed COVID-19. Nasze odpowiedzialne zachowanie pomoże zmniejszyć transmisję wirusa oraz ochroni najsłabszych i najbardziej zagrożonych. Wierzymy, że zbudowanie świadomości jest w stanie zwalczyć koronawiursa, dlatego tak ważne jest korzystanie z wiarygodnych i merytorycznych źródeł informacji.

Pamiętaj – dbając o siebie, chronisz też innych. Życie i zdrowie Twoich najbliższych zależy również od Ciebie.

 

 

Fundacja Adamed od samego początku istnienia działa na rzecz edukacji. W 2020 roku zainicjowała nowy program Adamed Expert Fundacja, którego celem jest tworzenie, dostarczanie i popularyzowanie rzetelnych, opartych na eksperckiej wiedzy informacji dotyczących medycyny oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach tego programu Rada Naukowa, w skład której wchodzą największe autorytety polskiej medycyny, konsultanci krajowi i prezesi towarzystw naukowych, opracowała m.in. szereg schematów postępowania w leczeniu pacjentów z Covid-19, a także w leczeniu pacjentów w innych grupach terapeutycznych w czasie pandemii Covid-19.

Od 2014 roku Fundacja nieustannie wspiera rozwój utalentowanej młodzieży oraz integruje środowisko naukowe, przemysł farmaceutyczny, medyczny i biotechnologiczny. W prowadzonym od 6 lat programie naukowo-edukacyjnym ADAMED SmartUP skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych, Fundacja popularyzuje nauki ścisłe i przyrodnicze oraz obejmuje opieką merytoryczną i przyznaje stypendia naukowe utalentowanym młodym ludziom.

Więcej informacji o Covid-19: www.fundacjaadamed.pl.