Rozwój i innowacje

Success story Adamedu w Wietnamie

22 października 2019

Michał Wieczorek w panelu „Głos przedsiębiorców” miał okazję zaprezentować przedstawicielom innych firm „polskie success story” Adamedu w Wietnamie.

Adamed od 2017 roku jest właścicielem jednej z najszybciej rozwijających się wietnamskich firm farmaceutycznych – Davipharm. Transakcja zakupu większościowego pakietu udziałów tej firmy stanowiła największą jak dotychczas polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie i jest platformą do dalszej dynamicznej ekspansji Adamedu w obszarze Azji i Pacyfiku. Davipharm jest producentem nowoczesnych leków generycznych – w swoim portfolio ma około 250 molekuł, które pokrywają większość obszarów terapeutycznych.

- Strategicznym celem Adamedu na rynku wietnamskim jest produkowanie leków o najwyższej europejskiej jakości EU-GMP, dostępnych dla jak najszerszego grona pacjentów. W Wietnamie po ten certyfikat zamierzamy sięgnąć na przełomie 2020 i 2021 roku. Wtedy też będziemy audytowani przez agencje europejskie. Chcielibyśmy również rozbudować siły sprzedażowe i marketingowe, wziąć na siebie część promocji i sprzedaży na rynku wietnamskim – mówił Michał Wieczorek w trakcie seminarium.

Wydarzenie było adresowane do polskich przedsiębiorców zainteresowanych eksportem do Wietnamu, w szczególności prowadzących działalność w sektorze farmaceutycznym, rolno-spożywczym, kosmetycznym czy motoryzacyjnym.

Nowsze
Wydarzenia
23 października 2019
Starsze
CSR
22 października 2019