Wydarzenia

Adamed Honorowym Gospodarzem XIV Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej

4 kwietnia 2023

Hasłem przewodnim tegorocznej XIV już Konferencji Farmaceutycznej, która odbyła się 29 i 30 marca w Warszawie - była “optymalizacja i efektywność”. Honorowym Gospodarzem wydarzenia był Adamed Pharma.

Podczas dwóch konferencyjnych dni, które przebiegły w 5 panelach tematycznych i niemal 30 sesjach, eksperci branży farmaceutycznej dyskutowali o rozwiązaniach w zakresie optymalizacji i zwiększenia efektywności produkcji, przy zachowaniu wysokiej jakości procesów i procedur, których celem jest nieprzerwane dostarczenie leków niezbędnych pacjentom.

W otwarciu konferencji udział wziął Maciej Adamkiewicz, współwłaściciel i członek Rady Nadzorczej Adamed Pharma S.A. W panelu inaugurującym powiedział:

Skuteczne leczenie to połączenie wielu elementów, każdy z nich jest ważny. Już dzisiaj i w przyszłości znaczenia nabiorą wyzwania środowiskowe. Trzeba zwrócić uwagę na zmianę modeli biznesowych. Najbardziej optymalną formą produkcji może stać się produkcja wspólna. To idealistyczne, ale dla środowiska może to kiedyś być koniecznością. W najbliższej przyszłości połączenie potrzeb pacjenta i środowiska będzie kluczowe.

Tematy, o których dyskutowali eksperci w czasie XIV Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej to m.in.: jak zapewnić Polsce bezpieczeństwo lekowe, rozszerzona odpowiedzialność producenta, przemysł 4.0, doskonalenie procesów, transformacja cyfrowa i minimalizacja cyberryzyk.

Adamed jako Honorowy Gospodarz konferencji był aktywnie obecny w wydarzeniu. Uczestnicy konferencji, mieli okazję wysłuchać prezentacji: Martyny Strupczewskiej, Kierownik Zespołu ESG na temat wyzwań  branży farmaceutycznej skoncentrowanych na zagadnieniach wdrożenia polityk ESG W temacie efektywności kontroli jakości, głos zabrała Dorota Wyjadłowska, Koordynator Pionu Jakości  Doświadczeniami w kwestii poprawy wydajności procesów w zespołach zarządzających inwestycjami i remontami podzielił się Łukasz Cichacki, Kierownik Projektów. Natomiast o rozwiązaniach i narzędziach, jakie stosuje HR Adamed w budowie zaangażowanego zespołu – opowiedziała Emilia Chabros, HR Biznes Partner. 

Organizatorem XIV Wiosennej Konferencji Farmaceutycznej jest wydawca czasopisma "Przemysł Farmaceutyczny".