Adamed dla Seniora

Konkurs „Adamed dla Seniora” – poznaliśmy tegorocznych laureatów!

15 października 2019

Swoje pomysły na działania dla Seniorów zgłosiło blisko 130 organizacji z całej Polski, spośród których Jury wybrało trzy najlepsze projekty i wyróżniło je nagrodą finansową w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz przyznało Nagrodę Specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w wysokości 2 000 zł. Przy ocenie projektów konkursowych brane były takie kryteria jak: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych.  

Oto tegoroczni laureaci:

  • I miejsce – nagrodę w wysokości 10 000 zł zdobył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. Grant został przyznany na realizację XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. To właśnie w Łazach, miasteczku położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, co roku w maju, w wiosce olimpijskiej Seniorów zapalany jest znicz olimpijski. W 2019 roku w wydarzeniu udział wzięło prawie 1100 zawodników z 71 organizacji senioralnych z całej Polski. Zmagania zawodników obserwowało 2 000 kibiców.
  • II miejsce – grant w wysokości 5 000 zł został przyznany Rzeszowskiemu Domu Kultury na realizację projektu „Aktywny Senior na wiosnę”, który zakłada organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej na terenie całego miasta. Finał projektu stanowić będzie specjalna edycja popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.
  • III miejsce oraz 3 000 zł zdobył Bałucki Ośrodek Kultury za pomysł działań prowadzonych w ramach „Łódzkiej Akademii Zdrowia 60+”. Projekt jest adresowany w szczególności do mieszkańców dzielnicy Bałuty. Dzięki dofinansowaniu ponad tysiąc z nich będzie miało możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowo-rehabilitacyjnych, spacerach miejskich, prelekcjach i warsztatach. Akademię zwieńczy uroczysta gala finałowa.

Natomiast Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej postanowiło uhonorować Nagrodą Specjalną w wysokości 2 000 zł dla Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN – organizatora Wrocławskich Igrzysk Seniorów. To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym. W tegorocznej edycji wzięło w niej udział 250 osób. Seniorzy w ramach igrzysk konkurowali ze sobą m.in. w pływaniu, nordic walking, zawodach biegowych i pentanque, turnieju szachowym, piłki nożnej czy siatkówce.

„Adamed dla Seniora” to program społeczny realizowany przez firmę Adamed, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych. W ramach programu Adamed wspiera Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczy się o ich kondycję, sprawność fizyczną. Zajmuje się promocją profilaktyki zdrowia, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzegać problemy zdrowotne oraz przełamuje stereotypy związanych z codziennością Seniorów.

Od trzech lat „Adamed dla Seniora” jest partnerem największych wydarzeń senioralnych w Polsce w tym m.in. Parada Seniora i Piknik Pokoleń w Warszawie, Dzień Uniwersytetów III Wieku na warszawskim Torze Służewiec czy Piknik Pro Seniore na warszawskim Ursynowie.
W 2019 roku wydarzenia, które odbyły się pod Patronatem Programu „AdS” zgromadziły ponad 18 tys. Seniorów. W trakcie wydarzeń, w ramach specjalnej strefy programu „Adamed dla Seniora”, osoby starsze mogły skorzystać z badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy, badania kostka-ramię, spirometrii oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem i chirurgiem naczyniowym, dodatkowo Adamed organizuje treningi nordic walking oraz indywidualne konsultacje z profesjonalnymi trenerami. W 2019 roku wzięło w nich udział ponad 150 osób.

Więcej informacji na www.adameddlaseniora.pl

Nowsze
Wydarzenia
16 października 2019
Starsze
Wydarzenia
10 października 2019