Cefalgin Migraplus

Paracetamolum, Propyphenazone, Coffeinum

Cefalgin Migraplus
Rodzaj:
Lek bez recepty
Zastosowanie:
Ból i stan zapalny, Infekcje i gorączka, Kości i stawy
Tabletki drażowane

Lek na migrenowe bóle głowy.

Skład

1 tabletka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 250 mg, propyfenazon (Propyphenazonum) 150 mg, kofeinę (Coffeinum) 50 mg.

Wskazania

Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu: migrenowe bóle głowy, bóle zębów, bóle miesiączkowe, nerwobóle; gorączka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek składnik produktu, nadwrażliwość na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol), ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, ostra porfiria wątrobowa, choroba alkoholowa.

Opakowanie

10 tabletek

Dawkowanie i sposób podawania

Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem

Jeśli Ty, Twoi bliscy lub pacjenci doświadczyli działań niepożądanych po zażyciu naszych produktów, poinformuj nas o tym.