CSR/Corporate social responsibility

Polish Business Roundtable Award

27 April 2015

23 kwietnia w Warszawie, podczas uroczystej gali z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego oraz ponad 500 przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki i administracji, odbył się finał czwartej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwane również „Oskarami polskiego biznesu” to prestiżowe wydarzenie, którego celem jest promocja polskiej przedsiębiorczości. Wyróżnienia przyznawane są ludziom, którzy poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną, w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający świat.

Do idei przyświecającej temu wydarzeniu odniósł się w swoim wystąpieniu Prezydent RP.
- Jestem głęboko przekonany, że najlepszym ambasadorem Polski jest gospodarka. Polska gospodarka z jej sukcesami, ale także ludźmi, którzy te sukcesy reprezentują, stanowi najlepszą wizytówkę kraju. To jest prawdziwa przyjemność jeździć i słyszeć takie komplementy pod adresem Polski i jej osiągnięć gospodarczych - podkreślił Bronisław Komorowski.

Podczas uroczystej gali przyznano nagrody w trzech kategoriach: „Sukces”, „Wizja i Innowacja” oraz „Działalność Społeczna”. Kapituła Nagrody, w skład której weszli przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu, autorytety świata biznesu, mediów i polityki (m.in. prof. Leszek Balcerowicz oraz prof. Michał Kleiber), zdecydowała także o przyznaniu Nagrody Specjalnej.

Laudację do nagrody w kategorii: „Wizja i innowacja”  wygłosiła dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Dyrektor Generalny Grupy Adamed  - Najpierw pojawia się myśl, idea i chęć zmiany świata na lepsze – rozpoczęła cytatem pochodzącym z filmu korporacyjnego Grupy Adamed. W dalszej części wystąpienia nawiązała do wspólnych cech, jakie posiadają liderzy innowacyjnych rozwiązań, a więc: pasji, wizji i umiejętności patrzenia na świat z wielu perspektyw. Podkreśliła także znaczący wkład polskiego biznesu w rozwój gospodarki - Przed wyzwaniem tworzenia innowacji stoją przedsiębiorcy w Polsce, którzy już dziś przyczyniają się aż w 80% do wzrostu gospodarczego naszego kraju. Dzięki takim ludziom jak dzisiejszy laureat, Polska ma ogromną szansę na rozwój – powiedziała Małgorzata Adamkiewicz.

Laureatem w tej  kategorii został Piotr Voelkel – przedsiębiorca, założyciel Grupy Kapitałowej VOX - wyróżniony za innowacyjny, kreujący nowe standardy, humanistyczny sposób prowadzenia biznesu, a jednocześnie zaangażowanie w sferę praktycznej edukacji, w tym zawodowej.

To nagroda dla człowieka, który doskonale rozumie dzisiejszy świat, jest w nim obecny i poprzez swoją pasję i wizję  aktywnie go kształtuje. Dla człowieka, który wierzy w młodych ludzi, bo wie, że przyszłych innowatorów trzeba kreować od najmłodszych lat, dla nich stworzył zupełnie nową jakość praktycznej edukacji. Dla człowieka, którego wizja rozwoju zgodnego z potrzebami ludzi znajduje odzwierciedlenie w tworzonych przez jego firmę produktach. W jego wizję uwierzyło już wiele ludzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie – dodała Małgorzata Adamkiewicz.

Wydarzenie było transmitowane na żywo przez telewizję TVN24, TVN24 Biznes i Świat oraz portal internetowy Onet.pl. 

Previous
Development and innovation
18 May 2015
Next
Prizes and awards
27 April 2015